32 BİN PERSONEL ALACAK

32 bin personel alacak


Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada "32 bin personel alınacağı başvuruların 26 Mart 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye iş Kurumu internet sitesi üzerinden yapılacağı duyuruldu.

Sağlık akanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle başkanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.
11 bini hemşire 1.600 ebe ve 4.687 ise sağlık teknisyeni Sağlık teknikeri olmak üzere Psikolog Sosyal Çalışmacı Biyolog Odyolog Çocuk Gelişimcisi Diyetisyen Fizyoterapist İş ve Uğraşı Terapisi Dil ve Konuşma Terapisti Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi ünvanlarında sağlık meslek mensubu alıyor.

Tercih kılavuzu ÖSYM internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylarımız tercihlerini 26 Mart 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek.
Duyurular için başkanlığımız Yönetim hizmetleri Genel Müdürlüğü ve öz ÖSYM internet adresini takip ediniz.

Ayrıca temizlik hizmetleri koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.

Başvurular 26 Mart 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye iş kurumu'nun internet sitesi üzerinden yapılacak
195 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayınZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam150
Toplam Ziyaret162461
Hava Durumu