Beykoz Çavuşbaşı'nda Koronavirüs Mezarlığı'na tepki

Beykoz Çavuşbaşı'nda Koronavirüs Mezarlığı'na tepki


İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs nedeniyle vefat edenlerin defin edilmesi için Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi'nde bir bölgeyi mezarlık yeri olarak belirledi.

Bu durum bölge halkında tedirginliğe neden olurken, yerleşim yerine yakın bir bölge olduğu içinde tepkilere neden oldu.

Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi Muhtarı Mustafa Yıldırım, bu alanın mezarlık olarak tahsis edilmesinin çok yanlış bir şey olduğunu ve yerleşim yerine yakın bir bölgenin tercih edilmesinin başka sorunlara yol açabileceğini söyledi.

Öte yandan Muhtar Yıldırım, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün kanalıyla İBB ile irtibat kurulduğunu ve bu definler için daha uzak bir bölgenin tercih edilmesi gerektiğinin ilgili makamlara iletildiğini kaydetti.

Yıldırım, "Anadolu Yakası'nda ölen hastalar için Baklacı Mahallesine mezarlık yapıldı. Ormanın içerisine yapıldı ve ağaçlar kesildi, kesiliyor. Bu bölge otobana çok yakın ayrıca Beykoz, Çekmeköy ve Ümraniye'nin birleştiği bir yer. Vatandaşımız bu mezarlığı burada istemiyor." dedi.

Çavuşbaşı ve Çekmeköy'un sınır noktasında tahsis edilen mezarlık yerine definlerin başladığı ve bugün 10-15 arası definin yapıldığı belirtilirken, yine yer açma işleminin devam ettiği bilgisi verildi.

Öte yandan defin işlemi sırasında kullanılan eldiven ve maskelerin ulu orta sağa sola atılması da başka bir tehlikeye yol açabileceği belirtilirken, kullanılan ekipmanların ortalıkta bırakıldığı görüldü.

 

540 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayınZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam135
Toplam Ziyaret162446
Hava Durumu