Umutlar tükeniyor

Umutlar tükeniyor


Giresun'da 22 Ağustos 2020 akşamı yaşanan ve 11 kişinin ölümü ile sonuçlanan sel felaketinde sel sularına kapılıp kaybolan 4 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Giresun'da 22 Ağustos tarihinde etkili olan sağanak yağış sonucu Dereli, Yağlıdere, Doğankent, Güce ve Espiye ilçeleri başta olmak üzere meydana gelen sel felaketinde milyonlarca liralık maddi hasar meydana gelirken yollar ve köprüler yıkıldı, işyerleri ve tarım arazileri zarar gördü. Maddi hasarın yanı sıra selde 11 kişi hayatını kaybederken 4 kişi de ses sularına kapılarak kayboldu.
Tirebolu Doğankent karayolunun 12 kilometresindeki menfezin çökmesi sonucu Harşit çayına kullandığı iş makinesi ile düşen iş makinesi operatörü Ali Akbulut'u ,Çaldağ Belediyesinde içinde bulundukları araç ile sel sularına kapılan Emine ve Davut Akgün'ü ve Yağlıdere İlçesinde sele kapılan Umut Cantürk'ü arama çalışmaları 24 gününde devam ederken arama çalışmalarında ise umutlar tükeniyor.

AFAD koordinesindeki ekipler, sözkonusu 3 noktada ve denizde aramalarını sürdürürken arama çalışmalarında JAK timlerinin de yer aldığı onlarca ekip katılıyor.
178 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayınZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam68
Toplam Ziyaret227292
Hava Durumu